Cumartesi, Aralık 27, 2014
SON YAZILAR
Nuh: Büyük Tufan

Nuh: Büyük Tufan

Nuh: Büyük Tufan
Nuh: Büyük Tufan
Vizyon Tarihi 3 Nisan 2014 (2s 18dk)
Yönetmen: Darren Aronofsky
Oyuncular: Russell Crowe, Jennifer Connelly, Ray Winstone
Tür Macera , Epik
Ülke ABD
Orijinal adı
Noah
İlginç bilgiler
5 başlık
Dağıtımcı
UIP Türkiye
Türkiye Box Office
-
Yapım yılı
2014
Bütçe
125 000 000 $

 

Özet & detaylar

 Ölümcül bir sel felaketi dünyadaki tüm yaşamı tehdit ettiğinde Hz. Nuh Tanrı’dan aldığı kutsal bir emir doğrultusunda bir gemi inşa etmeye başlar. Bu devasa gemiye her canlı türünden örnekleri alarak insan ve canlı hayatının devamlılığını emniyet altına alacaktır. Öncelikli amaçlarından bir diğeri de eşi Naamah ile oğulları Ham, Shem ve arkadaşı Ila’nın hayatlarını kurtarmaktır. Öte yandan yaşadıkları yerde bulunan insanlar Nuh’un planını öğrenip onu öldürmeye yelteneceklerdir. Ancak Nuh ne pahasına olursa olsun ürkütücü bir şekilde yükselmekte olan su seviyesine karşı umudunu korumaya ve bu zorlu görevi yerine getirmeye çalışacaktır.

Nuh rolünde Akademi Ödüllü® Russell Crowe’u izlediğimiz filmde Crowe’a Jennifer Connelly, Emma Watson ve Anthony Hopkins gibi isimler eşlik ediyor. Filmin yönetmeni ise en son Black Swan filmiyle izleyici karşısına çıkan ünlü yönetmen Darren Aronofsky.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top